10
maj

Sposoby mycia włosów

1. Mycie włosów szamponem

Metodę, tę stosował chyba każdy. Najpierw należy umyć włosy, następnie nałożyć na nie szampon, spienić i spłukać. Metoda ta jest bardzo szyba, nie wymaga ona dodatkowych zabiegów. Niestety włosy umyte w ten sposób często się plączą i kołtunią. Nasze włosy ucierpią przy dłuższym stosowaniu.

2. Mycie włosów a następnie nałożenie odżywki

Po zmyciu szamponu z włosów należy nałożyć odżywkę. Metoda ta jak poprzednia nie wymaga sporo czasu. Metoda ta jest lepsza niż samo mycie włosów szamponem lecz nie jest pozbawiona wad. W tym przypadku włosy narażone są na negatywne skutki mycia. Odżywka niestety nie zawsze spełnia swoje zadanie w przypadku włosów suchych.

3. Nałożenie odżywki a następnie mycie włosów

W tej metodzie zaczyna się od nałożenia odżywki, którą nakładamy na całą długość włosów. Następnie należy zmyć odżywkę i nałożyć szampon, który również zmywamy. W ten sposób nasze włosy nie plączą się podczas mycia, są dobrze nawilżone oraz oczyszczone.

4. Nałożenie odżywki, mycie włosów i znowu nałożenie odżywki

Na początku nakładamy lekką odżywkę na mokre już włosy a następnie myjemy włosy. Po umyciu znowu nakładamy odżywkę ale tym razem mocniejszą. Przy dłuższym stosowaniu tej metody włosy mogą się nadmiernie przetłuszczać. Metoda ta jest niestety pracochłonna.

5. Mycie włosów odżywką

Metoda ta jest przeznaczona głównie dla osób, które posiadają włosy kręcone. Korzystając z tej metody włosy kręcone stają się gładsze oraz neutralizujemy puch. Metoda ta przy dłuższym stosowaniu może powodować przetłuszczanie się włosów. W tej metodzie potrzebna będzie nam odżywka zawierająca Cetrimonium Chloride i nie może mieć w składzie silikonów. No dobrze, jeżeli odżywkę już mamy to zaczynamy od nałożenia jej na skalp i włosy a następnie pozostawiamy ją na kilka minut po czym należy ją spłukać. Co 1-2 tygodnie powinniśmy oczyszczać włosy szamponem, który zawiera SLS/SLES.